Excursie la Bacău

În data de 26 noiembrie 2016, un număr de aproximativ 50 de elevi ai Liceului Teologic „Fericitul Ieremia” din Onești, au participat la o superbă excursie la Bacău, excursie coordonată de profesorii Scripcaru Monica, Hugeanu Anamaria şi Ciopraga Elena.

Excursia a cuprins următoarele obiective turistice:

-          Tescani – Casa memorială „George Enescu”;

-          Vivariu;

-          Casa memorială „George Bacovia”;

-          Observatorul astronomic „Victor Anestin”;

-          Planetariu;

-          Complexul muzeal de știinţe ale naturii „Ion Borcea”;

-          Arena Mall.

În fiecare  dintre acest  locații, elevii au fost atenți și, totodată, curioși să afle mai multe, adresând întrebări. Toți au fost încântați în urma acestei excursii, mai ales în momentul când am ajuns la Arena Mall.

Cel mai important lucru din toate acestea este că, în orice locație, am fost un adevărat colectiv, ne-am distrat împreună și așteptăm cu nerăbdare următoarea ieşire împreună, cu speranța că vom fi și mai uniți, chiar dacă suntem elevi din clase diferite, și totodată, plini de entuziasm și dorință de distracție. De asemenea, împreună am învățat multe lucruri noi.